بخش ویدیو گیم به جوایز گرمی اضافه شد

۱۹ خرداد ۱۴۰۱

/

توسط مدیر سایت

در مراسم‌های آینده جوایز گرمی، شاهد حضور بخش ویدیوگیم خواهیم بود و به موسیقی متن برتر یکی از بازی‌های برتر عرضه‌شده در آن سال، جایزه اهدا خواهد شد.

جایزه Grammy می‌خواهد از موسیقی متن بازی‌های برتر تقدیر کند. بدون شک موسیقی بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی ما را تشکیل داده است و انسان‌ها ساعت‌های زیادی را درکنار موسیقی‌های مورد علاقه‌ی خود گذرانده‌اند. در دنیای ویدیوگیم نیز آثاری وجود دارند که جدا از کیفیت فنی بسیار بالای خود، در بخش موسیقی نیز بسیار عالی ظاهر می‌شوند و آهنگ‌های به‌خصوص تبدیل به عناصری به یاد ماندنی از آن اثر شده‌اند.

برخی از قطعه‌های ساخته‌شده برای ویدیوگیم حتی به‌راحتی برای افرادی که میانه‌ی زیادی با این صنعت ندارند، قابل شناسایی هستند و عده‌ زیادی از شنیدن آن‌ها لذت می‌برند. در یک بازی بخش‌های برجسته زیادی وجود دارند که می‌تواند کیفیت آن آثر را بالا برده و در ذهن‌ها ماندگار شود.

بااین‌حال یک موسیقی متن خوب و دل‌نواز به‌راحتی می‌تواند به‌ عنوان نمادی از آن اثر شناخته شود و تا مدت زمان زیادی در ذهن افراد باقی بماند. گرمی به‌عنوان مشهورترین جایزه‌ی هنر موسیقی شناخته می‌شود و سرانجام افراد برگزارکننده‌ی این مراسم تصمیم گرفتند تا بخش بازی را به Grammy اضافه کنند. وقوع این امر به‌طور قطع اعتبار زیادی به موسیقی ویدیوگیم خواهد بخشید و آثار با کیفیت این حوزه راحت‌تر شناسایی خواهند شد.

همان‌طور که از آن اطلاع دارید، گرمی به‌تازگی ۵ بخش جدید را به جوایز مراسم خود اضافه کرده است و از سال آینده شاهد حضور آ‌ن‌ها خواهیم بود. در ادامه نام بخش‌های جدید را برای شما عزیزان خواهیم نوشت.

  • Songwriter of the Year
  • Best Spoken Word Poetry Album
  • Alternative Music Performance
  • Americana Music Performance
  • Score Soundtrack for Video Games and Interactive Media

با اینکه موسیقی آثار دنیای ویدیوگیم از سال آینده بخش مختص به خود را در گرمی خواهد داشت، اما در گذشته آثاری از ویدیوگیم بوده‌اند که موفق به دریافت جایزه گرمی شده‌اند. به‌عنوان مثال می‌توانیم به کریستوفر تین، آهنگ‌ساز بازی‌ Civilization IV اشاره کنیم که موفق شد در سال ۲۰۱۰ میلادی برای قطعه Baba Yetu جایزه گرمی دریافت کند. آستین وینتوری، آهنگ‌ساز بازی Journey نیز در سال ۲۰۱۳ میلادی نامزد دریافت جایزه گرمی شد. بااین‌حال جایزه به شخص دیگری رسید.

اضافه‌شدن بخش ویدیوگیم به جوایز گرمی سبب شناخته‌شدن هرچه بیشتر آهنگ‌سازهای متمرکز روی بازی‌های ویدیویی خواهد شد و احتمالا رقابت‌های بیشتری را در ساخت آثار برای آن‌ها ایجاد خواهد کرد. نظر شما چیست؟ دیدگاه‌های خود را با ما و مخاطب‌های دیگر به اشتراک بگذارید